В Україні завершилася серія вебінарів про модернізацію централізованого теплопостачання в рамках проекту KeepWarm

7 August 2020

В Україні завершилася серія вебінарів про модернізацію централізованого теплопостачання в рамках проекту KeepWarm

Серія вебінарів про модернізацію централізованого теплопостачання в Україні в рамках проекту KeepWarm завершилася 6 серпня, коли був проведений 4 вебінар для обговорення пріоритетних інвестиційних проектів у системах централізованого теплопостачання міст Тернополя та Житомира із учасниками проекту з Хорватії та Чеської Республіки. Вебінар був організований партнером проекту KeepWarm в Україні ТОВ КТ-Енергія та залучив 25 учасників.

Економічна привабливість інвестицій у підвищення енергетичної ефективності у системах централізованого теплопостачання суттєво залежить від цін на природний газ, однак заміна найбільш неефективних газових котлів, заміна пальників та проекти з енергетичного використання біомаси у більшості випадків демонструють гарні фінансові індикатори. Привабливість комплексних проектів, які включають модернізацію котелень та мереж, має розглядатися у кожному конкретному випадку із урахуванням можливостей для централізації, оптимізації потужностей з виробництва теплової енергії та структури мереж задля підвищення загальної фінансової привабливості проектів. Заміна трубопроводів демонструє низьку або середню (у випадку найбільш проблемних ділянок) економічну ефективність та вимагатиме значної державної підтримки для посилення енергетичної безпеки міст”, - відзначив Кирило Томляк, директор ТОВ КТ-Енергія, під час вступного виступу.

Микола Шлапак, консультант ТОВ КТ-Енергія, представив проект пропозицій до національного плану дій щодо модернізації систем централізованого теплопостачання в Україні. Даний документ був розроблений в рамках проекту KeepWarm і має на меті сформувати пропозиції щодо заходів державної політики, які будуть спрямовані на підтримку модернізації систем теплопостачання та переходу до ефективного централізованого теплопостачання відповідно до європейських стандартів.

Деякі із найбільш важливих рекомендацій, які викликали активні обговорення під час консультацій із зацікавленими сторонами, включають потребу у затвердженні національної стратегії оновлення централізованого теплопостачання, картування систем централізованого теплопостачання та джерел відновлюваної енергії та вторинних енергетичних ресурсів, а також необхідність підвищення уваги до комунікації переваг ефективного та оновленого централізованого теплопостачання серед споживачів”, - прокоментував Микола Шлапак.

Максим Жук, керівник департаменту стратегічного розвитку та впровадження кредитних і інвестиційних проектів КП Житомиртеплокомуненерго, презентував комплексний проект модернізації, який включає будівництво когенераційної установки на біомасі з використанням технології ORC, централізацію генеруючих потужностей, заміну трубопроводів та встановлення індивідуальних теплових пунктів.

Проект охоплює усі елементи системи централізованого теплопостачання в одному із районів міста та слугуватиме прикладом комплексного підходу до оновлення централізованого теплопостачання в українських містах”, - підсумував Максим Жук.

Андрій Чумак, директор КПТМ Тернопільміськтеплокомуненерго, прокоментував заплановані заходи із поступового збільшення частки біомаси та реалізації проектів з використанням котлів на біомасі.

Хоч нині ми спостерігаємо відносно низькі рівні цін на природний газ, паливо з біомаси надасть можливість для скорочення вартості теплопостачання для кінцевих споживачів у довгостроковій перспективі. Ми, зокрема, розглядаємо потенціал енергетичних культур як надійного довгострокового джерела постачання біомаси”, - відзначив Андрій Чумак.

Партнери проекту KeepWarm та представники теплопостачальних підприємств з Чеської Республіки та Хорватії взяли активну участь в обговоренні та підняли додаткові питання, що стосувалися гарячого водопостачання, використання сільськогосподарської біомаси, доцільності централізації генеруючих потужностей та впливу зниження вартості природного газу на проекти модернізації систем централізованого теплопостачання, включаючи перехід на відновлювані джерела енергії.

KeepWarm Inspire Event 4 Ukraine by "KT-Energy LLC"