У Білій Церкві відбувся перший навчальний семінар у рамках проекту KeepWarm

13 December 2018

У Білій Церкві відбувся перший навчальний семінар у рамках проекту KeepWarm

11-13 грудня у м. Біла Церква відбувся перший навчальний семінар у рамках проекту “Покращення ефективності систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі”, або KeepWarm, який фінансується програмою ЄС Горизонт 2020.

Міський голова м. Біла Церква Генадій Дикий звернувся до учасників із вітальним словом і наголосив на важливості модернізації централізованої системи теплопостачання.

“Модернізація і розвиток централізованого теплопостачання є вкрай важливим для українських міст і має відбуватися на основі чіткої схеми розвитку. Системи централізованого теплопостачання мають стати настільки ефективними, аби бути конкурентно спроможними з індивідуальним опаленням”, - відзначив Генадій Дикий.

Метою проекту KeepWarm є пришвидшення економічно ефективних інвестицій у модернізацію систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі.

Проект реалізується у семи країнах: Австрія, Хорватія, Чеська республіка, Латвія, Сербія, Словенія та Україна. У цьому регіоні системи централізованого теплопостачання часто досі є неефективними та у більшості випадків досі у великій мірі залежать від викопного палива (мазут, природний газ або вугілля).

Координатором проекту є GIZ. В Україні у проекті, що реалізується за підтримки Держенергоефективності, беруть участь теплопостачальні підприємства міст Житомир, Хмельницький, Тернопіль та Біла Церква. ТОВ “КТ-Енергія” є партнером проекту в Україні.

“Метою даної ініціативи, що розпочалася у квітні 2018 року, є модернізація систем централізованого теплопостачання в усьому регіоні та скорочення викидів парникових газів завдяки покращенню роботи систем та підтримки переходу на джерела енергії, що спричиняють менше забруднення, зокрема відновлювані ресурси,” - відзначив директор ТОВ КТ-Енергія, Кирило Томляк.

11 партнерів проекту працюватимуть, аби забезпечити поширення використання кращих практик екологічно-дружнього розвитку систем опалення та охолодження в усій Європі, повторюючи підхід проекту KeepWarm в інших країнах та регіонах навіть після завершення реалізації проекту у вересні 2020 року.

Проект включає кілька основних компонентів, одним з яких є проведення навчань для представників теплопостачальних компаній. Передбачається проведення 5 блоків навчань, два з яких, в т.ч. і цей перший блок, будуть присвячені технічним питанням. Крім того, передбачено ще три блоки:

  • навчання з питань використання відновлюваних джерел енергії та вторинних енергетичних ресурсів;
  • навчання з фінансових питань;
  • навчання з управлінських питань та навчання з організаційних питань.

Окрім навчання, проект матиме такі складові:

  • розробка фінансових моделей та проектних пропозицій для пріоритетних проектів модернізації систем теплопостачання;
  • сприяння реалізації пілотних проектів модернізації систем теплопостачання;
  • аналіз регуляторної бази та напрацювання пропозицій щодо включення питань модернізації систем теплопостачання у регіональні та національні програми розвитку;
  • поширення інформації про проект та обмін досвідом із закордонними партнерами проекту.

Lecture on individual heating units in Ukraine in December 2018 (LLC KT Energy)