Технічні питання

Тема/ мова/ автор

Сучасні системи теплопостачання: матеріали та технології (російська);Ніколай Терехов, Logstor

Тривалість, год

2,5 год.

Опис

Презентація охоплює опис історії розвитку централізованих систем теплопостачання, а також використання сучасних матеріалів для підвищення енергетичної ефективності систем централізованого теплопостачання та скорочення втрат теплової енергії. Презентація описує структуру, компоненти та характеристики попередньо-ізольованих труб. Вона характеризує різні методи виробництва попередньо-ізольованих труб та їх вплив на характеристики, які визначають рівень втрат теплової енергії. Презентація також описує зміни в характристиках попередньо-ізольованих труб з часом та їх вплив на рівень втрат. Акцент також зроблено на системах контролю витоків у попередньо-ізольованих трубопроводах. Презентація також описує концепцію вартості володіння протягом життєвого циклу для оцінки економічної доцільності заміни стальних трубопроводів на попередньо-ізольовані трубопроводи. Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року.

Цільова аудиторія

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Методи інструментальної діагностики пошкоджень трубопроводів у системах централізованого теплопостачання (російська); Дмитро Семенюк, Лабораторія діагностики трубопроводів та інженерних мереж

3,5 год.

Презентація охоплює методи визначення місць витоків теплоносія у підземних трубопроводах (акустичні, індукційні, тощо). Презентація супроводжувалася демонстрацією різного обладнання, яке використовується для визначення витоків, а також відеозаписів із прикладами виконання завдань із визначення витоків. Після проведення презентації було виконано практичне завдання із успішним виявленням місця витоку в одному з районів системи теплопостачання м. Біла Церква. Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Технічні характеристики індивідуальних теплових пунктів та потенціал енергозбереження (українська); Вадим Литвин, Асоціація енергоаудиторів України

5 год.

Презентація описує технічні характеристики індивідуальних теплових пунктів та їх потенціал для скорочення споживання теплової енергії та енергозбереження. Індивідуальні теплові пункти – це інструмент для контролю споживання теплової енергії залежно від погодних умов та потреб споживачів, що дозволяє підвищити привабливість систем централізованого теплопостачання для кінцевих споживачів. Презентація описує основні технічні схеми для встановлення індивідуальних теплових пунктів та їх компоненти. Презентація також акцентує увагу на налаштуванні та обслуговуванні індивідуальних теплових пунктів, оскільки правильне налаштування є ключовим фактором, що визначає ефективність роботи індивідуальних теплових пунктів. Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року. Практичні аспекти налаштування індивідуальних теплових пунктів також обговорювалися під час візитів на індивідуальні теплові пункти, встановлені у житлових будинках та бюджетних будівлях у м. Житомир під час другого тренінгу з технічних питань у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

1,5 год.

Презентація описує регуляторні вимоги для встановлення індивідуальних теплових пунктів в Україні. Регуляторні аспекти, охоплені презентацією, включають правила технічної експлуатації теплових систем та мереж, а також державні будівельні норми для житлових будинків, теплових мереж та систем теплопостачання. Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

4 год.

Презентація описує переваги та передумови для автоматизації та віддаленого моніторингу роботи котелень у системах централізованого теплопостачання. Презентація охоплює структуру систем віддаленого моніторингу та ключові фактори, які мають бути враховані під час розробки та впровадження таких систем (зокрема, протоколи обміну даними, масштабування, інтеграцію з іншими системами, гнучкість, використання різних каналів зв’язку, тощо). Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Модернізація газових котлів із використанням струменово-нішевої технології (СНТ) спалювання палива (російська); Михайло Абдулін, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

2,5 год.

Презентація описує використання струменово-нішевої технології (СНТ) спалювання палива та її потенціал для підвищення ефективності роботи газових котлів. Презентація охоплює питання опису процесу спалювання природного газу, структуру пальників із використанням технології СНТ та їх вплив на ефективність спалювання. Вона також розглядає екологічний вплив спалювання природного газу для виробництва теплової енергії, включаючи різницю між негативним впливом індивідуальних газових котлів у квартирах та централізованою системою теплопостачання. Презентація описує технологічні рішення для скорочення викидів NOx від газових котлів. Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Система централізованого теплопостачання м. Житомир. Проекти модернізації (українська); Дмитро Рогожин, КП ЖМР Житортеплокомуненерго

3 год.

Презентація описує технічні характеристики системи централізованого теплопостачання м. Житомир та проекти модернізації, які виконуються на підприємстві (встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна стальних трубопроводів на попередньо-ізольовані труби та модернізація котелень). Презентація акцентує увагу на проектах модернізації, які реалізуються за підтримки міжнародних фінансових організацій, включаючи будівництво когенераційної установки на біомасі. Презентація представлена під час другого тренінгу з технічних питань у м. Житомир у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

2 год.

Презентація описує спеціалізоване програмне забезпечення для віддаленого моніторингу та контролю роботи котелень. Параметри, що контролюються, включають роботу котлів, насосів, тиск у системі, а також сповіщення про аварійні ситуації. Презентація демонструє основні можливості системи, інтерфейси користувача, канали зв’язку, а також досвід використання. Презентація представлена під час другого тренінгу з технічних питань у м. Житомир у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Система енергетичного моніторингу для котелень (українська); Григорій Безпалюк, Укравтоматика

1 год.

Презентація описує спеціалізоване програмне забезпечення для побудови автоматичної системи комерційного та технічного енергетичного моніторингу. Презентація демонструє основні можливості системи, інтерфейси користувача, канали зв’язку, а також досвід використання. Презентація представлена під час другого тренінгу з технічних питань у м. Житомир у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

1,5 год.

Презентація демонструє важливість співпраці між міською владою та підприємствами теплопостачання. Вона описує досвід м. Житомир у реалізації проектів з енергозбереження, а також роль міської влади у залученні фінансових ресурсів від міжнародних фінансових установ та агенцій із надання технічної допомоги. Презентація акцентує увагу на важливості муніципальної системи енергетичного моніторингу та енергетичного менеджменту задля забезпечення економічної ефективності інвестицій. Презентація представлена під час другого тренінгу з технічних питань у м. Житомир у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Високоефективне насосне обладнання. Частотні перетворювачі (українська); Геннадій Поберезніченко, WILO Ukraine

1 год.

Презентація описує технічні параметри насосного обладнання та критерії для вибору найбільш економічно вигідного обладнання. Вона акцентує увагу на важливості оцінки вартості використання обладнання протягом життєвого циклу, яка включає не тільки вартість самого обладнання, але й вартість електроенергії та обслуговування протягом усього періоду використання обладнання. Презентація також надає інформацію про системи автоматизації та контролю, обслуговування насосного обладнання та встановлення частотних перетворювачів для зменшення споживання електричної енергії. Презентація представлена під час другого тренінгу з технічних питань у м. Житомир у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

1 год.

Презентація описує систему автоматизації та контролю, яка використовується для роботи індивідуальних теплових пунктів. Презентація охоплює основні можливості системи та демонструє інтерфейси користувача. Презентація представлена під час другого тренінгу з технічних питань у м. Житомир у січні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери