Відновлювані джерела енергії

Тривалість, год.

5 год.

Опис

Презентація описує досвід комунального підприємства Міськтепловоденергія у реалізації проектів модернізації систем централізованого теплопостачання із поступовим переходом з використання природного газу на біомасу. КП Міськтепловоденергія надає послуги із централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення для житлових і бюджетних будівель м. Кам’янець-Подільський. З 2014 року компанія активно працює над заміщенням природного газу місцевими відновлюваними джерелами енергії. У місті є 7 котелень, що працюють на пеллетах з соломи, лушпиння насіння соняшника, трісці та інших типах біопалива, а також сучасна котельня на трісці з когенераційною установкою. Міськтепловоденергія є лідером серед підприємств централізованого теплопостачання України щодо заміщення природного газу біомасою. Презентація представлена під час тренінгу з питань використання відновлюваних джерел енергії у м. Кам’янець-Подільський у березні 2019 року.

Цільова аудиторія

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Потенціал використання сонячної енергії для опалення басейнів (українська); Вадим Литвин, Асоціація енергоаудиторів України

1 год.

Презентація описує потенціал використання сонячної енергії для теплопостачання та гарячого водопостачання басейнів та інших об’єктів. Презентація охоплює всі аспекти роботи сонячних систем, включаючи встановлення, обслуговування, тарифи та бізнес-моделі, а також ризики, пов’язані з такими проектами. Презентація представлена під час першого тренінгу з технічних питань у м. Біла Церква у грудні 2018 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

4 год.

Презентація описує реалізацію інвестиційного проекту з будівництва когенераційної установки на біомасі з використанням технології ORC. Під час презентації обговорювалися питання логістики та контролю якості біомаси. Протягом останніх 5 років КП Міськтепловоденергія отримало значний досвід з використання різних типів біомаси, включаючи тріску, пеллети з деревини, соломи, лушпиння насіння соняшника, а також відходів переробки кукурудзи. Презентація представлена під час тренінгу з питань використання відновлюваних джерел енергії у м. Кам’янець-Подільський у березні 2019 року. Після презентації учасники відвідали когенераційну установку на біомас.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Потенціал та стан використання біомаси в Україні та ЄС (українська); Микола Шлапак, КТ-Енергія

1 год.

Презентація описує доступність ресурсів біомаси та її використання для енергетичних цілей у країнах Європейського Союзу та в Україні. Вона розглядає потенціал соломи, біомаси з деревини, лушпиння насіння соняшника у різних регіонах України, а також існуючі потужності з виробництва теплової та електричної енергії з використанням біомаси. Також розглядаються питання вартості біомаси та способів її транспортування. Презентація також охоплює питання критеріїв сталості біомаси та скорочення викидів парникових газів унаслідок використання біопалива. Презентація представлена під час тренінгу з питань використання відновлюваних джерел енергії у м. Кам’янець-Подільський у березні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

1,5 год.

Презентація охоплює національне екологічне законодавство у сфері використання біомаси для енергетичних цілей, включаючи етапи будівництва та експлуатації відповідних потужностей. Вона акцентує увагу на процедурі оцінки впливу на довкілля, дозволі на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а також екологічному оподаткуванні. Презентація описує різне обладнання для скорочення викидів забруднюючих речовин, а також алгоритм розрахунку обсягу викидів. Презентація представлена під час тренінгу з питань використання відновлюваних джерел енергії у м. Кам’янець-Подільський у березні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

1 год.

Презентація описує вплив викидів парникових газів на зміну клімату, а також глобальні та національні заходи із боротьби зі зміною клімату. Вона акцентує увагу на зв’язку між потенціалом скорочення викидів внаслідок інвестиційних проектів та залученням фінансових ресурсів на їх реалізацію. Презентація надає інформацію про основні прямі та непрямі джерела викидів парникових газів у системах централізованого теплопостачання, а також підходи, які використовуються для розрахунку скорочень викидів. Презентація представлена під час тренінгу з питань використання відновлюваних джерел енергії у м. Кам’янець-Подільський у березні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

1,5 год.

Документ описує технічні характеристики конденсаційних економайзерів. Презентація акцентує увагу на потенціалі утилізації вторинних енергетичних ресурсів димових газів газових котлів та котлів на біомасі, а також на економічній доцільності реалізації таких проектів. Документ наводить приклади реалізованих проектів в Україні та інших країнах. Презентація представлена під час тренінгу з питань використання відновлюваних джерел енергії у м. Кам’янець-Подільський у березні 2019 року.

Технічний персонал, операційний персонал, інженери

Стан та перспективи сектору відновлюваної енергетики в Україні (українська); Юрій Шафаренко, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України

1 год.

Презентація описує пріоритети національної політики та заходи підтримки для проектів виробництва теплової та електричної енергії з відновлюваних джерел. Презентація акцентує увагу на досягнутих результатах в частині збільшення частки відновлюваних джерел енергії в національному енергетичному балансі та наводить приклади успішних проектів. Презентація представлена під час вступної частини тренінгів з фінансових, організаційних та управлінських питань в м. Київ в квітні 2019 року.

Управлінський персонал, адміністративний персонал, керівники з розвитку