Україна

Україна має добре географічне покриття систем централізованого теплопостачання, однак вони потребують значних інвестицій у модернізацію потужностей з виробництва теплової енергії та мереж теплопостачання задля підвищення ефективності та надійності роботи.

Загалом в Україні працюють понад 1000 теплопостачальних компаній, а централізоване теплопостачання охоплює близько 40% населення. Більшість багатоквартирних будинків та деякі приватні будинки у містах та селищах приєднані до систем централізованого теплопостачання із загальною протяжністю мереж понад 21 000 км. Природний газ є основним видом палива в системах централізованого теплопостачання, однак з'являється дедалі більше прикладів використання біомаси для виробництва теплової енергії.

Підприємства сфери теплопостачання постали перед конкуренцією за споживачів, оскільки протягом останнього десятиліття спостерігалася тенденція встановлення індивідуальних газових котлів в окремих квартирах багатоквартирних будинків, під'єднаних до централізованого теплопостачання, тоді як нові будинки також часто споруджуються з індивідуальними газовими системами опалення або окремими котельнями.

Цілі реалізації державної політики у сфері теплопостачання включають досягнення 40% частки альтернативних джерел енергії та скорочення втрат теплової енергії до 10% до 2035 року.

Проект KeepWarm

KeepWarm - це проект, що фінансується ЄС задля пришвидшення економічно ефективних інвестицій у модернізацію систем централізованого теплопостачання. Проект об'єднує одинадцять партнерів з Центральної та Східної Європи, що працюють у різних секторах (енергетичні агентства, національні асоціації теплопостачальних компаній, наукові інститути, консультаційні компанії у сфері енергоефективності та неурядові організації).

Метою даної ініціативи, що розпочалася у квітні 2018 року, є модернізація систем централізованого теплопостачання в усьому регіоні та скорочення викидів парникових газів завдяки покращенню роботи систем та підтримки переходу на джерела енергії, що спричиняють менше забруднення, зокрема відновлювані ресурси. Партнери проекту працюватимуть, аби забезпечити поширення використання кращих практик екологічно-дружнього розвитку систем опалення та охолодження в усій Європі, повторюючи підхід проекту KeepWarm в інших країнах та регіонах навіть після завершення реалізації проекту у вересні 2020 року.

В Україні у проекті, що реалізується за підтримки Держенергоефективності, беруть участь теплопостачальні підприємства з Житомира, Хмельницького, Тернополя та Білої Церкви.

Ресурси KeepWarm

KeepWarm - Пропозиції до національного плану дій щодо модернізації системи централізованого теплопостачання

Даний документ має на меті сформувати пропозиції щодо заходів державної політики, які будуть спрямовані на підтримку модернізації систем централізованого теплопостачання та переходу до ефективного централізованого теплопостачання відповідно до європейський стандартів. Рекомендації розроблені за такими чотирма напрямами: (1) Бачення, стратегії та плани; (2) Підтримка та розбудова спроможності; (4) Фінансування; (3) Планування та регуляторні зміни.

Проект документу був обговорений із партнерами проекту KeepWarm і широким колом зацікавлених сторін під час зустрічей та вебінарів та оновлений відповідно до отриманих коментарів.

KeepWarm Showroom of replicable and bankable DHS pilot projects

The purpose of this Service Pitch Book is to relay the availability of replicable, bankable examples of DH-retrofits for both energy efficiency (EE) and integrating more sustainable energy sources (i.e. RES and/or excess heat, ExH), as well as providing information about national contexts, especially useful to audiences outside a particular country. It highlights the pilot DHSs which have been actively participating in KeepWarm’s activities, giving them visibility as well as stimulating networking opportunities to reach out to them directly for improving DH even further.

This Showroom has been translated into the languages of KeepWarm project partners. Please find here the Ukrainian version.

KeepWarm Guidance Document Український

Ця коротка брошура була розроблена, щоб допомогти Вам зорієнтуватися в деяких ключових питаннях, пов’язаних із модернізацією централізованого теплопостачання (ЦТП) на основі відновлюваних джерел енергії та/або вторинних енергетичних ресурсів. Інтеграція та повний перехід ЦТП на такі екологічні альтернативи доцільні не лише з точки зору розвитку технологій, але й через їхній значний внесок у досягнення цілей основних програмних європейських ініціатив.

Find here the English version of this Guidance Document.

Вебінар 2 – 16.07.2020
1. KeepWarm - Покращення ефективності систем теплопостачання в Центральній та Східній Європі, Кирило Томляк, директор ТОВ КТ-Енергія

Вебінар 2 – 16.07.2020
2. Теплопостачання в Україні та Європейські вимоги, Володимир Галанюк, Офіс підтримки реформ Мінрегіону

Вебінар 2 – 16.07.2020
3. Потенціал альтернативних видів палива у ЦТ, Юрій Шафаренко, Заступник Голови Держенергоефективності

Вебінар 2 – 16.07.2020
4. Кращі практики централізованого теплопостачання, Кирил Баранчук, інженер технічної підтримки Данфосс ТОВ

Вебінар 2 – 16.07.2020
5. Європейський зелений курс: цілі та основні компоненти, Андрій Андрусевич, старший аналітик РАЦ "Суспільство і довкілля"

Вебінар 2 – 16.07.2020
6. Кліматична політика та сектор централізованого теплопостачання, Микола Шлапак, консультант ТОВ КТ-Енергія

Вебінар 3 – 23.07.2020
1. KeepWarm - Покращення ефективності систем теплопостачання в Центральній та Східній Європі, Кирило Томляк, директор ТОВ КТ-Енергія

Вебінар 3 – 23.07.2020
2. Пропозиції до національного плану дій щодо модернізації ЦТ, Микола Шлапак, консультант ТОВ КТ-Енергія

Вебінар 4 – 06.08.2020
1. KeepWarm - Energy efficiency investment in District Heating in Ukrainian Cities, Кирило Томляк, директор ТОВ КТ-Енергія

Вебінар 4 – 06.08.2020
 2. Recommendations for the National Action Plan on District Heating Modernization, Микола Шлапак, консультант ТОВ КТ-Енергія

Вебінар 4 – 06.08.2020
3. Ternopil District Heating Modernisation - general modernization program and scenarios reviewed within KeepWarm project

Вебінар 4 – 06.08.2020
3. Zhytomyr District Heating Modernisation - general modernization program and scenarios reviewed within KeepWarm project

Навчальні матеріали

Підготовлена програма навчання для України охоплює теми, визначені на етапі оцінки навчальних потреб серед представників теплопостачальних підприємств. Найбільший акцент було зроблено на посилення спроможності щодо технічних питань, використання відновлюваних джерел енергії та вторинних енергетичних ресурсів, а також фінансових питань. Тренінги оцінювалися на основі анонімних опитувальних листів.

Проекти партнерів KeepWarm в Україні

Архів новин

Національний партнер проекту

ТОВ “КТ-Енергія” є партнером проекту в Україні. ТОВ «КТ-Енергія» є розробником та консультантом проектів у сфері енергетики, енергоефективності та скорочення викидів парникових газів з 2010 року.