У Житомирі відбувся другий навчальний семінар у рамках проекту KeepWarm

25 January 2019

У Житомирі відбувся другий навчальний семінар у рамках проекту KeepWarm

22-24 січня у м. Житомир відбувся другий навчальний семінар для представників  теплокомуненерго в рамках проекту “Покращення ефективності систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі”, або KeepWarm, який фінансується програмою ЄС Горизонт 2020.

Заступник міського голови м. Житомир Сергій Кондратюк звернувся до учасників із вітальним словом і акцентував увагу на важливості модернізації системи теплопостачання та успіхах міста Житомир у даній сфері.

“Міська влада приділяє першочергову увагу питанням розвитку міських тепломереж та інвестицій у підвищення їх енергоефективності. Свідченням цього є ціла низка інвестиційних проектів направлених на подальшу розбудову системи централізованого теплопостачання. Мова йде про встановлення індивідуальних теплових пунктів, системи диспетчиризації та автоматизації котелень, а також про будівництво нових потужностей з використанням відновлюваних джерел енергії”, - відзначив Сергій Кондратюк.

Метою проекту KeepWarm є пришвидшення економічно ефективних інвестицій у модернізацію систем централізованого теплопостачання в Центральній та Східній Європі.

Координатором проекту є GIZ. В Україні у проекті, що реалізується за підтримки Держенергоефективності, беруть участь теплопостачальні підприємства міст Житомир, Хмельницький, Тернопіль та Біла Церква. Партнером проекту в Україні є компанія ТОВ “КТ-Енергія”.

“Метою даної ініціативи, що розпочалася у квітні 2018 року, є модернізація систем централізованого теплопостачання в Україні та скорочення викидів парникових газів завдяки покращенню роботи систем та підтримки переходу на відновлювані енергоресурси,” - відзначив директор ТОВ КТ-Енергія Кирило Томляк.

Проект включає кілька основних компонентів, одним з яких є проведення навчань для представників теплопостачальних компаній. Передбачається проведення 5 блоків навчань, два з яких, в т.ч. і даний тренінг, будуть присвячені технічним питанням. Крім того, передбачено ще три блоки:

  • навчання з питань використання відновлюваних джерел енергії та вторинних енергетичних ресурсів;
  • навчання з фінансових питань;
  • навчання з управлінських питань та навчання з організаційних питань.

Окрім навчання, проект матиме такі складові:

  • розробка фінансових моделей та проектних пропозицій для пріоритетних проектів модернізації систем теплопостачання;
  • сприяння реалізації пілотних проектів модернізації систем теплопостачання;
  • аналіз регуляторної бази та напрацювання пропозицій щодо включення питань модернізації систем теплопостачання у регіональні та національні програми розвитку;
  • поширення інформації про проект та обмін досвідом із закордонними партнерами проекту.

Heat pumps (LLC KT Energy)